С четири „български” победи приключи календарната 2007-ма година в Шампионската лига по волейбол.

Легионерите ни постигнаха категорични втори поредни победи.

Капитанът на националния ни отбор Пламен Константинов с екипа на Ираклис би при гостуването си в Чехия на Будейовице с 3:1 гейма (20:25, 25:22, 25:18, 27:25) и заема трето място в група А с актив от 2 успеха и 2 поражения. Гибона реализира 14 точки (1 ас, 1 блок, 52% посрещане, 52% атака) за 111 минути игра пред 1450 зрители.

Евгени Иванов заедно с Николай Иванов за Ястрежебский Вийгел взеха победата при домакинството на Пиет Зоомерс Апелдорн с 3:0 гейма (25:22, 25:20, 25:23). Пушката завърши с 8 точки (1 ас и 88% атака), бившият капитан и разпределител на националния Николай Иванов пък не направи нито една грешка от сервис при втория успех в най-елитната европейска клубна надпревара. Полският тим е на втора позиция в групата си след победата пред 2500 зрители за 74 минути.

Олимпиакос на Боян Йорданов и Красимир Гайдарски отнесе у дома си Уникаха Алмерия с 3:0 гейма (25:16, 25:15, 25:18) за 66 минути пред почти празни трибуни. Боян Йорданов бе отличени и стана най-резултатният играч в мача с 19 точки (1ас, 90% атака), Краси Гайдарски завърши със 6 точки (2 блокади и 80% атака). Олимпиакос е на трето място в потока си с актив от 2 победи и 2 загуби.

Двамата българи с италиански паспорти Христо Златанов и Венци Симеонов с тима на Копра Пиаченца продължават да бъдат непобедени в Шампионската лига, след като се наложиха над Аркашспор Измир с 3:1 гейма (25:20, 15:25, 30:28, 25:22), а това бе четвърта поредна победа за тях. Венци завърши с 20 точки (4 аса, 1 блок, 54% атака), Христо с 14 (2 блокади, 42% посрещане и 44% атака), а двубоят продължи 99 минути пред 1102 зрители.

Следващите мачове от волейболната Шампионска лига са на 23 януари 2008 година, когато Ираклис приема Куньо, Олимпиакис гостува на Динамо Транс Казан, Пиаченца е гост на АОН Хот Волей, а ден по-рано Ястрежебский Вийгел играе в Италия с бившия европървенец Сислей Тревизо.