Владимир Николов с тима си Кунео постигна 8-ма победа в Серия А1 и се изкачи на трето място в класирането на волейболното първенство на Италия. Съставът воден от Силвано Пранди взе чиста победа над Мартина Франча като гост с 3:0 гейма (25:22, 25:20, 25:22) пред 1400 зрители и се върна в Топ 3 на Апенините. Националният ни диагонал постигна 13 точки (1 блок, 71% от атака).

Втори в подреждането, непосредствено зад Лубе Банка Мачерата, е шампионът Тренто. Тимът на Радостин Стойчев претърпя трето поражение от началото на сезона, след като падна от Сислей Тревизо с 1:3 гейма ( 19:25, 21:25, 25:27, 21:25). За бившите европейски шампиони Алесандро Фей реализира 16 точки, а избраният за най-полезен играч Самуеле Папи завърши с 9. Матей Казийски направи 24 точки, но те не бяха достатъчни. Красимир Стефанов не влезе на полето.

Венци Симеонов бе определен за MVP при победата на неговия Вибо Валентия над Падова с 3:2 гейма. Синът на Каспар Симеонов постигна 24 точки за 8-мия успех на новака в Серия А1.

Христо Златанов не игра за своя тим Копра Пиаченца при успеха срещу Верона с 3:2 гейма. Пиаченца е четвърти в класирането с актив от 8 победи и 4 поражения.