Тренто остана лидер във волейболна Италия, след като постигна макар и трудна трета победа за календарната 2009 година. Настоящите шампиони са на точка пред втория Лубе Банка Мачерата, след като снощи победиха последния в класирането Антонвенета Падова с 3:2 гейма (25:23, 24:26, 19:25, 25:16, 15:9). За 12-тия успех в Серия А1 Матей Казийски реализира 22 точки (6 аса, 1 блок, 50% перфектно посрещане, 63%атака) и бе определен за Най-полезен играч в мача. Пред 1900 зрители в Падова Краси Стефанов се появи в игра само в четвъртата част, а Никола Гърбич бе на полето само през първите два гейма. За състава на Бруно Баньоли 23 точки постигна Роберт Кром.

Тимът на новия ни национален треньор Силвано Пранди Кунео постигна осма поредна победа, като взе категоричен успех над Акуа Парадизо Монтекиари с 3:0 гейма (25:22, 25:21, 25:20). 3 хиляди зрители видяха как Владимир Николов направи 13 точки (2 аса, 2 блокади, 45%атака), с 15 точки се отчете Вайсманс, а за MVP бе определен Хавиер Гонсалес. Кунео остава на трето място в Серия А1 след третия кръг на втория полусезон. Съставът на Пранди има 12 победи и 4 загуби.

Христо Златанов с Копра Пиаченца се наложи над бившия европейски клубен шампион Сислей Тревизо с 3:1 гейма (20:25, 25:22, 25:20, 25:22). Тимът на българинът с италиански паспорт е на четвърта позиция в подреждането, а синът на легендата Димитър Златанов бе титуляр и записа 18 точки.

11-тото място в елитното първенство на Апенините е за новака Вибо Валентия, който претърпя загуба от втория Мачерата с 1:3 гейма (16:25, 25:23, 20:25, 24:26). Венци Симеонов по традиция бе най-резултатен с 21 точки, а за MVP бе избран Игор Омрсен след 32 точки за тима на Фернандо Де Джорджи.