Волейболният ни национал Владимир Николов бе определен за пети път този сезон за най-полезен играч в Италия. Това се случи снощи при победата на неговия Итас Трентино (Тренто) над Перуджа с 3:1 гейма (24:26, 25:18, 25:16, 25:18) за 97 минути. Николов реализира 22 точки и 1 ас за 14-тия успех на „българския” тим Серия А1. Матей Казийски се отчете с 15 точки и също 1 ас, Васил Стоянов успя да запише една атака при появата си в третия гейм. Перуджа е на предпоследната позиция в подреждането, а това бе 13-тото поражение за отбора.

В залата на тима в Тренто присъстваха 2895 зрители, а приходите от билети се равняват на 21 477 евро.

Съставът, воден от Радостин Стойчев продължава да бъде на трето място в подреждането след четвъртия кръг на втория полусезон на Ботуша с 14 победи и три загуби, като е само на една точка от втория Куньо и три от лидера Рома.

В неделя Тренто гостува на Корилиано, където в началото на първенството игра Тодор Алексиев.