Бившият капитан на български национален отбор по волейбол Владимир Николов беше титуляр и реализира 14 точки при победата на АСЮЛ Волей (Лион) с 3:0 и "златен гейм" (25:15, 47:45, 25:22, 15:10) у дома срещу Аркада (Галац) в осминафинален мач-реванш от третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп.

Люнопитен е резултатът на втория гейм – 47:45.

Българското либеро Владислав Иванов също беше в основния състав на домакините.

Френският отбор се класира за четвъртфиналите, когато първата среща завърши с победа 3:0 в полза на румънците. Крайният победител стана известен след изиграването на "златен гейм" до 15 точки.

Решителна за крайния изход беше втората част от срещата, когато Лион спечели драматично с 47:45, след като спаси 17 геймбола. Андрий Дячков беше най-резултатен за победителите с 22 точки.

В следващия кръг АСЮЛ Волей с Владимир Николов и Владислав Иванов в състава си ще играе срещу белгийския Префаксис (Менен).

В друга среща от осминафиналите българският нападател Иван Колев беше най-резултатен с 16 точки за победата на португалския Бенфика с 3:0 и "златен гейм" (25:18, 25:21, 25:19, 15:13) като домакин срещу Истанбул ББ. Турският състав победи с 3:1 пред собствена публика в първия мач между съперниците.

На четвъртфиналите в Чалъндж къп Бенфика и Иван Колев ще срещнат гръцкия Етникос (Александруполис)./БТА