АСЮЛ Волей (Лион) с опитния български национал Владимир Николов и българското либеро Владислав Иванов в състава си постигна победа с 3:0 гейма (25:22, 25:18, 27:25) у дома срещу Бове в двубой от деветия кръг на френското първенство по волейбол.

Нападателят Николов завърши с 13 точки и има основна заслуга за успеха домакините, които са на пето място в класирането с актив от 17 точки.

Националът Николай Пенчев реализира 3 точки за победата на шампиона Асеко Ресовия (Жешув) с 3:2 (22:25, 17:25, 25:17, 25:12, 15:10) у дома срещу Индикпол (Олшчин) в десетия кръг на полското първенство.

Най-резултатен за победителите беше полският национал Бартош Курек с 21 точки. Асеко Ресовия се намира на пета позиция в класирането с 18 точки.

Бившият български национал Матей Казийски беше най-резултатен с 13 точки при загубата на Джейтекс Стингс (Кария) с 0:3 (11:25, 21:25, 20:25) при гостуването на Панасоник Пантърс (Хиниката) в среща от 12-ия кръг на шампионата в Япония. Джейтекс заема четвърто място в класирането с актив от 20 точки./БТА