Матей Казийски и Владимир Николов с тима си Тренто биха с 3:0 гейма (25:23, 25:15, 25:18) Таранто в първата среща след подновяването заради Световната купа на италианската волейболна Серия А1. Владо бе обявен за най-полезен и добър играч в мача, след като отбеляза 11 точки пред 3000 зрители. Матей се отчете с 12 точки, Смилен Мляков като резерва реализира 1.

Монтекиари на Методи Ананиев загуби след драматичен тайбрек от Модена - 2:3 гейма (21:25, 22:25, 25:22, 25:23, 19:21). Бившият играч на Левски Сиконко не бе с състава на Хулио Веласко заради контузия.

Пиаченца на Христо Златанов и Венци Симеонов също падна след тайбрек от Рома. Като домакин Копра се наложи да обръща от 0:2 за 2:2 – 2:3 гейма (22:25, 18:25, 26:24, 25:18, 11:15). Христо отбеляза 18, а Венци 3 точки.

Корилиано без Тодор Алексиев претърпя поражение от Падова с 2:3 гейма (22:25, 25:23, 36:34, 21:25, 11:15).

Тренто е на трето място в класирането след деветия кръг в Серия А1 със седем победи и две загуби, лидер е Куньо само с едно поражение.

Двамата българи с италиански паспорти Христо Златанов и Венци Симеонов попаднаха отново в състава на италианския национален отбор. Новият наставник на аздурите Андреа Анадтази ги повика в пакет в разширения състав за предстоящите олимпийски квалификации в Измир през януари.

Останалите попаднали в тима на Италия: Косционе, Меони, Травица, Вермильо, Фей, Перацоло, Симеонов, Боволента, Де Тони, Мастранджело, Сала, Семенцато, Тенкати, Чернич, Чизола, Мартино, Папарони, Пароди, Савани, Златанов, Мания и Бари.