Владимир Николов за шести път бе определен за играч на мач от серия А1 в Италия, а с тима си Итас Тренто вече е на второ място в класирането.

Националът бе ключът към успеха на клуба от Тренто над Корилиано с 3:0 гейма (25:21, 25:19, 25:20). Пред 2000 зрители Владо се отчете с 13 точки (53% атака, 2 блокади, 1 ас), Матей Казийски завърши срещата с 10 (44%атака, 57% перфектно посрещане и 2 блокади) за 79 минути игра.

Това бе 15-та победа за българския отбор на Апенините. Трите точки пратиха състава на второ място в класирането след 18-я кръг на шампионата. Тренто е с 40 точки, само с две по-малко от лидера Рома, но еднакво съотношение победи към загуби – 15:3. Преди този кръг на втора позиция бе тима на Куньо, но той стъпи накриво при гостуването си на Милано с 1:3 гейма.

Следващият съперник на Тренто в Серия А1 е осмия Милано.