Капитанът на националите Виктор Йосифов и Веро Волей (Монца) се класираха на финал на третия по сила евротурнир - Купата на претендентите. Волейболистите на Фабио Соли надиграха Спортинг (Лисабон) и Николай Николов с 3:0 (25:20, 25:23, 25:17) в мач-реванш, изигран в в португалската столица.

Втори съдия на срещата беше българският рефер Милан Тодоров. В първия двубой Спортинг победи с 3:2 гейма, но у дома не успя да противодейства на съперника.

Йосифов изигра силен мач и реализира 11 точки. За "зелено-белите" Николай Николов бе резерва и влезе в игра за кратко във втората част, след което остана на терена в третия гейм и записа 1 точка.

На финала Монца ще се изправи срещу победителя от двубоя Поатие - Белогорие (Белгород)./БТА