Българският национал Виктор Йосифов реализира 6 точки при загубата на Латина с 0:3 (21:25, 17:25, 15:25) у дома срещу Кучине Лубе Банка (Трея) във втора среща от четвъртфиналните плейофи в италианското първенство по волейбол.

Двубоят продължи едва 67 минути, а най-резултатен в него беше Османи Хуанторена от победителите с 16 точки.

Кучине Лубе Банка води с 2:0 победи в серията до три успеха. Третият двубой е на 20 март, а домакин в него е Лубе Банка.

В друга четвъртфинална среща воденият от българския треньор Радостин Стойчев отбор на Трентино Диатек (Тренто) загуби с 1:3 (21:25, 24:26, 25:18, 14:25) при гостуването си на Експривия (Молфета).

Българският нападател Матей Казийски, който се завърна за плейофите в Тренто, записа 13 точки. Неговият съотборник и български национал Георги Братоев влизаше като резерва, но не записа точков актив.

Резултатът в серията е 1:1 победи, а Тренто е домакин на третата среща между двата състава, която ще се проведе на 19 март./БТА