Триото Тодор Алексиев, Данаил Милушев и Николай Иванов би родното дуо Константин Митев и Мирослав Градинаров в бг-дербито на волейболна Турция.

ХалкБанк Анкара се наложи над Плевнеспор с 3:1 гейма (25:23, 18:25, 25:17, 25:22) като гост в град Токат.

За 99 минути игра най-резултатен в срещата бе Дани Милушев с 23 точки (65% от атака и 3 блокади), Тодор Алексиев завърши мача със 16 точки (1 ас, 55% перфектно посрещане, 67% атака и 1 блок). Разпределителят Николай Иванов пък заслужи най-висока оценка за играта си след 5 точки.

За състава от Токат Миро Градинаров постигна 16 точки (53% перфектно посрещане и 47% атака). Плеймейкърът Митев реализира 6 точки (3 аса, 1 атака и 2 блокади).

В последния мач за 2008 година ХалкБанк приема на 20 декември Галатасарай, а Токат Плевнеспор гостува на Аркашспор.