Воденият от треньора Радостин Стойчев отбор на Енърджи Диатек (Тренто) се класира за финала на европейския клубен турнир за купата на CEV.

Тренто победи полския ЗАКСА (Кенджежин-КОЗЛЕ) с 3:1 (25:17, 23:25, 25:22, 25:18) гейма в мач-реванш от полуфиналите. Преди няколко дни италианците спечелиха и първата среща в Полша с 3:2 гейма.

Матей Казийски изигра поредния си силен мач за Тренто и записа 18 точки. Мартин Немец добави 17 точки. Кай Ван Дийс беше най-резултатен за ЗАКСА със 17 точки.

На финала Тренто ще срещне руския гранд Динамо (Москва), който в другия полуфинал отстрани белгийския Асе-Леник след победа като гост с 3:0 (19:25, 25:27, 30:32) гейма. Финалните мачове са на 7-и и 11-и април. Италианският тим е домакин на първия двубой.