Европейският клубен шампион Тренто започна с победа битката си за пореден трофей. Тимът на Радостин Стойчев се наложи над египетския Замалек с 3:1 гейма (25:18, 25:21, 23:25, 25:20) в първия си мач от Световното клубно първенство по волейбол в Доха (Катар).

В откриващата среща италианският вицешампион даде на съперника си третия гейм, като това бе първи мач на лидерите в Серия А1 с топката „Микаса” и „златната” формула за атака.

Матей Казийски постигна 11 точки, а останалият резерва Цветан Соколов се отличи с 4. Леандро Висото бе най-резултатен с 25, а Хуанторена добави 22 точки.

Тренто обаче е втори във временното класиране в Група А, след като бившият европейски първенец Зенит Казан би пуерториканския Коросал с 3:0 гейма (25:20, 25:14, 25:17). Максим Пантелеймоненко направи 15 точки, Сергей Тетюхин -12, а олимпийските шампиони със САЩ Клейтън Стенли и Лой Бол се отчетоха съответно с 9 и 2 точки.

Утре в Катар е битката на победителите в Шампионската лига за 2008 и 2009 година - Зенит и Тренто.