Лидерът във волейболна Италия Тренто претърпя втора загуба от началото на сезона. В мач от 14-тия кръг снощи тимът на Радостин Стойчев падна от Сислей Тревизо с 2:3 гейма (25:21, 19:25, 23:25, 25:21, 11:15) като гост пред 2700 зрители в ПалаВерде. За бившия европейски клубен шампион Сислей Алесандро Фей направи 24 точки, а за настоящият първенец на Европа и света Тренто, Матей Казийски постигна една 13 точки, Леандро Висото 20, а Хуанторена – 16.

Вторият в Серия А1 Кунео взе бърз успех над Латина с 3:0 гейма (25:23, 25:22, 25:22) пред близо 3000 свои фенове. Капитанът на България Владимир Николов завърши мача с 11 точки.

Трети е съставът на Модена, воден от селекционера ни Силвано Пранди. Професора и компания се поизмориха срещу Йога Форли за победа с 3:2 гейма (18:25, 25:17, 25:22, 21:25, 15:11) пред 971 зрители на трибуните.

Копра Пиаченца почива този кръг, а Вибо Валентиа на Венци Симеонов падна от Монца с 0:3 гейма (21:25, 23:25, 20:25), като синът на Каспар Симеонов направи 17 точки.

Първите осем в класирането в Серия А1 - Тренто, Кунео, Модена, Сислей Тревизо, Копра Пиаченца, Лубе Банка Мачерата, Монца и Перуджа, пък се класираха за Купата на Италия, а 1/4-финалните двойки са: Тренто – Перуджа, Тревизо – Мечерата, Кунео – Монца и Модена – Пиаченца.