Воденият от българския специалист Радостин Стойчев тим на Диатек Трентино (Тренто) записа четвърта победа в италианското волейболно първенство.

В мач от 5-ия кръг шампионите се наложиха като гости с 3:0 гейма (25:22, 25:19, 25:21) над ЧМЧ Романя (Равена).

Капитанът на трентинци Филипо Ланца бе най-резултатен за своя отбор, реализирайки 16 точки (2 аса, 1 блокада, 43 % в нападение), а 13 добави гръцкият диагонал Митар Джурич (1 ас, 40 % в атака).

Българският разпределител Георги Братоев се появи за малко в игра в третия гейм. За домакините Маартен ван Гардерен завърши с 15 точки.

В класирането съставът на Модена води с пет победи, колкото има и вторият Кучине Лубе Банка Марке. Шампионите от Тренто са трети с актив 4-1. /БГНЕС