Итас Диатек Трентино (Тренто) се завърна на върха в класирането на италианската Серие А1, след като победи с 3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:18) като гост шампионите от Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) в дербито на 18-и кръг.

За най-добър бе избран чешкият диагонал Ян Щокр, който бе най-резултатен с 19 точки (1 ас, 67 % в нападение). Капитанът Матей Казийски изигра мача на много високо ниво и направи 15 точки (1 блокада, 50 % в нападение). Кубинецът Османи Хуанторена добави 17 (1 блокада, 57 % в атака). Николай Учиков се появи като резерва в първия и четвъртия гейм, но не успя да запише точка. Силен мач направи центърът Емануеле Бирарели, който се отчете с 6 точки (1 ас, 1 блокада, 80 % в нападение). На блокада играчите на Трентино превъзхождаха съперника като реализираха 8 точки на този елемент срещу 7 за съперника, информира bgvolleyball.

Звездата на Лубе Иван Зайцев бе основната заплаха за посрещането на Итас, като натурализираният италиански национал направи 18 точки (2 аса, 1 блокада, 45 % в атака). 10 точки добави холандецът Дик Кой (2 аса, 44 % в нападение), като неговият сервис често тормозеше посрещането на гостите от Тренто. Сръбският център Марко Подрашчанин заби 11 точки (3 блокади, 73 % в нападение).

Така момчетата на Радостин Стойчев победиха за трети пореден път Лубе, след успеха в първия мач от редовния сезон в Тренто и триумфа във финала за Купата на Италия. Със спечелените три точки Итас дава сериозна заявка за първото място в редовния сезон, като вече има 43 точки срещу 41 за директния си съперник от Мачерата. До края остават четири мача, след което стартира фазата на плейофите.