Тежък бе 7-мият кръг от Серия А1 за българските волейболисти в Италия. Владимир Николов с тима на Кунео, воден от новият ни селекционер Силвано Пранди претърпя тежка загуба, докато шампионите от Тренто с Матей Казийски се измъкнаха от поражение след тайбрек. А сензацията поднесе Венци Симеонов, който бе най-полезен при шокиращата победа на новака в елита на Апенините Вибо Валентиа над бившия шампион на Европа Сислей Тревизо.

Третото поражение за Кунео от началото на шампионата дойде при гостуването на Лубе Банка в Мачерата. Владо Николов и компания отнесоха загуба с 0:3 гейма и така са на 6-то място в класирането (4 победи и 3 поражения). Пред 9900 зрители за 82 минути мач българският диагонал постигна 8 точки, а най-резултатен в мача бе Игор Омрсен с 13. За MVP бе определен Валерио Вермилио от Мачерата.

Така Лубе Банка остава на второ място в подреждането след лидера Итас Деатек Тренто. Тимът на Радо Стойчев се отърва от втора загуба в Серия А1, след като се наложи над Тренкуолдър Модена в тайбрек – 3:2 гейма (23:25, 25:13, 20:25, 26:24, 15:11). Пред 25 хиляди души по трибуните в Модена Матей Казийски и компания едвам доведоха нещата до пети гейм, като основен принос за успеха имаше влезлият като резерва полски разпределител Лукаш Зугадло, който след мача бе определен за най-полезен на полето. За 123 минути игра Казийски реализира 21 точки (5аса, 3 блокади, 36%посрещане, 42%атака). Краси Стефанов се появи за кратко само във втория гейм, за да изпълни два сервиса.

Изненадата поднесе Венци Симеонов и неговият тим Вибо Валентиа. Новакът в Серия А1 разби и то като гост ексевро първенеца Сислей Тревизо с 3:1 гейма (25:23, 27:29, 25:20, 32:30). За 122 минути синът на Каспар Симеонов не само направи 24 точки (2аса, 1 блок, 51%атака), но и бе определен за MVP на сблъсъка. За домакините от Тревизо Алесандор Фей наниза 33 точки, но те не бяха достатъчни при разгрома. Резултатът е изненадващ и заради временното място на Вибо в класирането - на три позиции от дъното, като това бе едва втора победа за състава от 7 мача.

Христо Златанов пък записа 16 точки за чистата победа на Копра Пиаченца над Перуджа с 3:0 гейма (25:23, 25:19, 29:27). Мачът се игра пред 13 хиляди зрители в Пиаченца и с този успех тимът на българина с италиански паспорт заема четвърто място.