Бившият ни волейболен национал Костадин Стойков стартира с победа сезона си в Турция. Посрещачът с екипа на шампиона Истанбул Сехир Беледиези започна с успех първенството след 3:1 гейма (25:21, 15:25, 25:23, 25:16) над Кастамону Бозкурт като домакин.

Стойков, заедно с Тромел, постигнаха по 14 точки и бяха най-резултатни в своето поле. Костадин направи 1 ас, 60% посрещане, 50% атака и 2 блокади. Съотборници на българина на олимпийските шампиони със САЩ Скот Тузински и Раян Милър, както и местната звезда Волкан Гюч.

Успех с 3:1 гейма взе и тимът на Мартин Стоев Халкбанк над Дилтас, където пък този сезон е Младен Младенов, завършил в срещата с 10 точки.

За Бешикташ Ивайло Барутов бе отличен с 24 точки при загуба от Пианго с 1:3 (18:25, 21:25, 25:19, 13:25) пред 1000 зрители.