Бившият български волейболен национал Костадин Стойков постигна най-категоричен успах тази вечер в Шампионската лига. Заедно с тима си Истанбул Сехир Беледиези те постигнаха победа в група Ф над френския Париволей с 3:0 гейма (25:17, 25:19, 25:23) пред 1000 свои фенове.

Настоящият първенец в Шампионската лига Тренто имаше трудно начало. Съставът на Радостин Стойчев стигна до успех след пълен обрат в Гърция над Олимпиакос с 3:2 гейма (26:28, 19:25, 25:18, 25:22, 15:9) за 123 минути игра. Матей Казийски завърши мача с цели 30 точки, а кубинецът с италиански паспорт Хуанторена добави 22.

В поток Е Христо Златанов със своя Копра Пиаченца паднаха тежко при гостуването си в Германия на Фридрихсхафен – тим, който спечели лигата пред две години. Италианците бяха надиграни с 3:0 гейма (25:18, 29:27, 25:18) пред 3800 души публика. Синът на Димитър Златанов бе най-резултатен за Пиаченца с 10 точки.

Във втория по сила евротурнир за купата на Европейската волейболна конфедерация капитанът на България Владимир Николов с Кунео победи при гостуването си в Швеция с 3:0 гейма.

В друг първи 1/16-финал Боян Йорданов и Андрей Жеков с Парта сразиха финландския Рованиеми също с 3:0 гейма.

Хърватският МОК Загреб отнесе две служебни загуби и напред продължава испанският Палма де Майорка.

В женската надпревара Атанаска Коюмджиева с Ле Кане победи холандския си противник с 3:1 гейма.

В Чалъндж къп късмет нямаха Любка Дебърлиева, Кремена Каменова, Таня Събкова и Цветелина Заркова, които с екипите на Локомотив Баку загубиха при гостуването си на Раанана в Израел с 2:3 гейма.