„Българският” тим в Италия Тренто на Радостин Стойчев, Матей Казийски и Цветан Соколов се върна на първо място в класирането в Серия А1. След като през последните седмици там се подвизаваха Сислей и Мачерата, европейският шампион се справи с конкуренцията и вече е първи с две точки аванс пред Тревизо и Модена на Силвано Пранди.

Този скок за Тренто се осъществи след категорична победа снощи в дербито на 5-тия кръг на Ботуша. Съставът на Стойчев се справи с Лубе Банка Мачерата с 3:0 гейма (25:17, 25:18, 25:15) и то като гост. Казийски бе по-скромен, като постигна 8 точки (3 аса, 4 атаки и 1 блокада). Соколов пък не влезе в игра, като Леандро Висото се отчете със 16 точки. След официалното си завръщане на полето кубинецът с италиански паспорт Османи Хуанторена пак бе на ниво и завърши с 12 точки. Най-резултатен за Мачерата бе Алберто Чизола с 13 точки.

Трите успех този сезон взе Владимир Николов. Капитанът на България бе отличен и не позволи на Сислей Тревизо да отпразнува своя мач №1000. Владо бе определен за MVP при успеха на Кунео над ексевропървенеца с 3:1 гейма (26:24, 20:25, 25:17, 25:18). Пред 2400 свои фенове Николов наниза 25 точки (1 ас, 24атаки и 69%атака) и тимът му се изкачи на пето място в подреждането. Трети остава Модена на Пранди, но този кръг не почиват.

Бившият играч на ЦСКА Иван Колев най-накрая официално дебютира в Серия А1, като влезе като резерва за Йога Форли във втория и трети гейм. Тимът обаче записа трето поражение, този пък от Латина с 0:3 гейма (18:25, 20:25, 23:25).

Без победа от началото остава Пинето на Мирослав Градинаров, след 1:3 (22:25, 25:13, 20:25, 25:27) срещу Таранто и 1 точка на българина.

В бг-дербито на този 5-ти кръг в Серия А1 Копра Пиаченца на Христо Златанов се наложи като гост над Вибо Валентия на Венци Симеонов с 3:0 гейма (25:20, 25:17, 25:21). Синът на Каспар Симеонов още не е възстановен и не игра, а синът на Димитър Златанов завърши с 15 точки в актива си.