Радостин Стойчев и Матей Казийски станаха шампиони на Италия за четвърти път. В четвъртия мач от финала Тренто победи безапелационно Модена с 3:0 гейма (26:24, 25:20, 25:19) и по този начин сложи край на серията след 3:1 победи.

В Пала Панини тимът на Стойчев изигра великолепен мач, в който не остави съмнения за преимуществото си над съперника.

Най-оспорван бе първият гейм на мача, в който се стигна до 24:24, но с две поредни точки Тренто дръпна в резултата.

В следващите два гейма Тренто дръпна със солиден аванс още от самото начало и в крайна сметка успя да го удържи, за да вземе геймовете съответно на 20 и 19 точки.

Така Казийски и Стойчев отново се качиха на върха в италианското волейболно първенство, а при награждаването гордо развяха българското знаме.