Бразилският Сада Крузейро победи руския Зенит Казан с 3:1 (25:20, 21:25, 27:25, 25:21) на родна земя в град Бетим и спечели за втори път в историята си Световното клубно първенство по волейбол.

В състава на европейския първенец като либеро игра българският национал Теодор Салпаров.

Ключов за крайния изход на двубоя беше третият гейм, в който домакините наваксаха пасив от 13:16 и стигнаха до обрат за 27:25.

В четвъртата част бразилците доминираха и след около два часа игра те заслужиха крайната победа и отново вдигнаха шампионската купа след 2013 година. Кубинецът Йоанди Леал беше най-добър за Крузейро с 22 точки.

Алексиев и Учиков с бронз на Световното клубно първенство

За руснаците Вилфредо Леон се отличи с 19 точки, но една от звездите на тима Максим Михайлов нямаше ден и завърши само с 3 точки, записвайки едва 12,5 процента успеваемост в атака./БТА