Бившият национал на България Цветан Соколов и неговият Динамо Москва постигнаха 11-а победа в руската Суперлига. Възпитаниците на Константин Брянский надиграха Нефтяник Оренбург с 3:0 (25:19, 25:19, 25:23) гейма в мач от 14-ия кръг на първенството.

Соколов се отчете с 20 точки (2 аса, 1 блокада), а 15 записа Денис Богдан (2 аса). За съперника Егор Сиденко приключи с 8 пункта, 7 добави Сергей Панов.

Динамо е втори в таблицата с 35 точки (11 победи, 3 загуби), докато Нефтяник е на 13-а позиция с 13 пункта (3 победи, 11 загуби). В следващия кръг московчани срещат в понеделник Югра-Самотлор Нижневартовск.

В друга среща, Тодор Скримов взе българското дерби с Аспарух Аспарухов, след като Динамо-ЛО Сосновий Бор надви Кузбас Кемерево с 3:2 (20:25, 25:19, 25:20, 14:25, 15:13) гейма.