Доста драматичен уикенд изкара една от звездите на женския ни национален отбор по волейбол Ева Янева. Като домакин на финалната четворка на Шампионската лига нейният тим Кан не успя да стигне до мечтания финал и подобно на ситуацията от преди четири години не изпълни мечтата си да стъпи на върха на Европа. Известно утешение за Ева и компания бе спечеленото бронзово отличие във фестивалния град от най-престижния европейски клубен турнир.

Очаквано на полуфинала Кан срещна голяма съпротива от турския Фенербахче и след като взе първия гейм, изгуби два, стигна до тайбрек, в който след драматични разигравания не успя да надделее и загуби с 21:23 точки.

Така Ева Янева със съотборничките си след като бяха спрени по пътя към златото от туркините с 2:3 гейма (25:18, 19:25, 18:25, 25:17, 21:23) пред 4000 свои фенове се наложи да играе малък финал срещу Новара, който тим бе надигран в изцяло италианския полуфинал от шампиона на Европа и защитаваш титлата си Бергамо с 3:1 гейма (25:20, 21:25, 25:19, 25:15).

В борбата за третото място през 3500 зрители Кан нямаше никакви проблеми срещу Новара и записа чист успех с 3:0 гейма (26:24, 25:19, 25:18) за 72 минути игра. По-късно е финалът на Шампионската лига между Фенербахче и настоящия първенец Бергамо.

Ева Янева записа 3 точки на ½-финала и 9 в мача за третото място.