Сислей Тревизо е първият финалист в италианската Серия А1. Европейският клубен шампион за 2006 година отстрани Рома с 3 - 0 победи в ½-финалната серия на италианското волейболно първенство. Снощи момчетата на Даниеле Баньоли взеха необходимата победа след 3:1 гейма (28:26, 25:20, 22:25, 25:16) и отново намериха място на финала. Алесандор Фей бе най-полезният волейболист на игрището и завърши с 20 точки.

В другата двойка Копра Пиаченца е на един успех от класиране за мача за златото в Италия. Пиаченца води на Куньо с 2 - 1 победи, след като снощи се наложи като гост с 3:1 гейма (32:30, 25:22, 20:25, 25:23). Пореден силен мач направиха Христо Златанов и Венци Симеонов. Българите с италиански паспорти реализираха съответно 15 и 20 точки. За Куньо Уйсманс записа 25 точки. Срещата продължи 107 минути и се игра пред 4600 зрители в залата на Куньо.

Следващата ½-финална среща между Копра Пиаченца и Бре Банка Ланути Куньо, която ще определи съперника на Сислей Тревизо на финала в Серия А1 е на 4 май в Пиаченца, а евентуалният пети мач ще е на 7 май в Куньо.

Куньо завърши на първи място в редовния сезон, пред Рома, Сислей и Пиаченца, но сега третият и четвъртият са на път да играят за титлата.