Тодор Алексиев и Христо Цветанов реализираха първите две точки при победата на своя Локомотив Изумруд Екатерининбург в първия кръг на руската Суперлига. Двамата национали изведоха клуба си до труден успех над Урал с 3:2 гейма (21:25, 25:17, 18:25, 25:23, 15:12).

Алексиев атакува успешно и за последната точка, която бе негова 21-ва в мача и стана най-резултатният на полето със 71% посрещане, 46% атака, 2 блокади. Цветанов пък бе отличен с 11 точки (9 атаки, 2блокади).

След като вдигна Суперкупата на Русия националното ни либеро Теодор Салпаров стартира сезона с Динамо Москва със загуба. Столичани бяха надиграни от Локомотив Белгород и паднаха с 1:3 гейма (22:25, 17:25, 25:19, 21:25) като домакини. Бившето либеро на ЦСКА завърши с 50% посрещане.

В другите срещо от първия кръг:

Факел (Новий Уренгой) – Тюмен 3:0 (25:16, 25:16, 25:17)
Газпром (Сургутский район) - Динамо-Янтар (Калининград) 3:1 (19:25, 25:15, 25:21, 25:21)
Зенит (Казан) - Локомотив (Новосибирск) 3:2 (22:25, 25:23, 25:20, 22:25, 15:11)
Искра (Одинцово) - Ярославич 3:1 (27:25, 25:22, 25:27, 25:20)

На 10 Октомври Белгород приема Локомотив от Екатерининбург с Алексиев и Цветанов, а Салпаров в Динамо гостува на Газпром Сургутский район.