Шокиращ резултат се получи в 16 кръг на волейболното първенство на Франция. За първи път от няколко сезона Ева Янева и нейният тим Кан претърпяха загуба в редовния сезон. Съставът от фестивалния град след 14 успеха бе надиграт като гост от преследвача си в шампионати и съгражданин Ле Кане. Това бе мач не само между клубове от един град, но и българско дерби. Атанаска Коюмджиева надигра Ева Янева пред 924 зрители с 3:2 гейма (25:19, 25:20, 20:25, 24:26, 21:19). След като домакините поведоха с 2:0 гейма, Янева и компания изравниха за 2:2, а в драматичният тайбрек вместо до 15 точки се игра до 21 и срещата приключи след 2 часа и 38 минути игра! Коюмджиева бе резерва и игра през третия и петия гейм, а Янева бе неизменно на полето, като завърши с 19 точки (1 ас, 17 атаки). Кан, който ще е домакин на финалите на Шампионската лига, остава лидер с мач по-малко, 14 победи и 1 загуба. Ле Кане е втори с едно поражение повече.

Славина Колева завърши със 6 точки, а Кристина Йорданска с 8 за Сент Рафаел при загубата от Венел с 1:3 гейма (15:25, 25:14, 16:25, 19:25). Деница Карауланова пък не игра при загубата от Мулуз с 0:3 гейма, а следващата среща я противопоставя на Ле Кане и Куюмджиева.

При мъжете бившият национал Данаил Михайлов изведе Тен Куентин до чиста победа. 14-тият успех на шестия в класирането бе над Пари Волей с 3:0 гейма (30:28, 25:23, 25:23) пред 900 души публика. Михайлов реализира 8 точки в качеството си на капитан.

Бившият играч на ЦСКА Стойко Ненчев постигна 5 точки – 3 блокади, 1 атака и 1 ас, но Нарбон падна от Ница с 0:3 гейма (23:25, 21:25, 22:25) и остава на 14 място в класирането с 4 победи и 17 поражения.

Натурализираният българин Божидар Славев не игра при победата на неговия Туркоан над Авиньон с 3::1 гейма (20:25, 25:20, 26:24, 25:20) пред 500 зрители.