Още в изтегления мач от първия кръг на Серия А1 в Италия се получи най-голямата изненада.

Пълният дебютант в елита Волей Сита ди Корилиано с българския национал Тодор Алексиев в състава си победи настоящия шампион, носител на Купата и Супер Купата на страната Сислей Тревизо с категоричното 3:0 гейма (25:20, 25:21, 25:17).

В зала „Корилиано” домакините не позволиха на титулувания съперник да поведе нито веднъж дори с точка в резултата. Първият гейм стартира повече от добре за победителите – на техническите прекъсвания резултата бе 8:2 и 16:11и бе спечелен с 25:20. Във втората част аванса на Корилиано бе минимум 2 и максимум 6 точки, на прекъсванията 8:6 и 16:11. Втората част бе взета с 25:21. В началото на третия гейм играчите на Алберто Джулиани поведоха с 4:0, 8:2 и 9:2, стигна се до първото и единствено равенство при 15:15, но дебютантите съумяха да върнат преднината си (16:15), отново пречупиха състава на Фий и Папи след 21:17, с което затвориха частта бързо с 25:17 и взеха категоричното 3:0 гейма още в първия кръг, реализирайки сензацията за 75 минути.

Преди старта на шампионата Сислей бяха абсолютен фаворит за титлата, а Кориано бяха поставени на 12-то място.

Българинът Тодор Алексиев за съжаление не взе участие в сблъсъка. „Беше уникален мач. Страхотна и наистина категорична победа със супер игра. Не можах да играя, защото ми бяха забавени документите от българска страна и чак утре ще бъда картотекиран. Съблякох се и загрях, но не ни стигна време за финализиране на процеса за картотекиране. В следващия мач срещу Таранто в сряда се надявам да дебютирам в Италия”, коментира специално за Гонг от Корилиано Тодор Алексиев.

За MVP на мача бе определен Тони Ковачевич, който реализира 17 точки за Корилиано. Най-резултатен по традиция за Сислей бе Алесандро Фей с 14-сет.

Пълният дебютант в най-силното първенство Серия А1 на Италия – Корилиано срази най-класния тим в последните години – Сислей. Отборът от Тревизо е настоящ шампион на Апенините, носител на Купата за миналия сезон, а преди по-малко от седмица вдигна и СуперКупата след успех с 3-0 (25-19, 25-19, 25-21) над Рома. В Италия Сислей е девет пъти шампион, пет пъти носител на купата, седем пъти носител на СуперКупата, в Европа – спечели шампионската лига през 1999, 2000 и 2006 година, триумфира със СуперКупата на Европа през 1994-та и 1999-та, вдигна Купата на европейската конфедерация през 1991, 1993 и 1998. А във витрината си има още други елитни трофей.

До миналия сезон начело на Сислей бе Даниеле Баньоли, но сега българският зет води руския Динамо (Москва). Старши треньор на състава от Тревизо е Ренан дал Зотто.

Волей Сита ди Корилиано – Сислей Тревизо 3:0 гейма (25:20, 25:21, 25:17)

Колилиано: Мануеле Равелино 9, Антонио Корвета 1, Марко Подрасканин 5, Тони Ковачевич 17, Франческо Бирибанти 11, Косимо Галота 12, Андреа Джиови – либеро (Франко Дене 1, Джакомо Томасело)