Вторият кръг в италианското волейболно първенство завърши със седем победи с по 3:0 гейма. Различен резултат освен чистите успехи нямаше.

Изненадата на Ботуша от тази вечер е поражението на вицешампиона Тренто на Матей Казийски от Тонно Калипо Вибо Валентия на Венци Симеонов. Съставът, воден от Радостин Стойчев, отстъпи като гост с 0:3 гейма (23:25, 18:25, 22:25). В зала Валентия синът на Каспар Симеонов обаче не игра, а в негово отсъствие Иван Маркес направи 15 точки за успеха. Матей Казийски постигна 10 точки (1 ас, 1 блок, 53% атака, 44% посрещане). Цветан Соколов пък се появи на полето във втората част и остана в шестицата за третия гейм, като постигна 7 точки (3 аса, 64% атака).

Модена на националния ни треньор Силвано Пранди би като гост Верона с 3:0 гейма (25:18, 25:23, 25:18). В зала Олимпиа Анхел Денис реализира 27 точки за успеха, а синът на бившия ни селекционер Асен Гълъбинов – Йордан влезе като резерва за Верона във втората част.

Владимир Николов изведе Кунео до победа като гост над Йога Форли на Иван Колев с 3:0 гейма (25:17, 25:20, 25:22). Капитанът на България бе най-резултатен за тима си с 16 точки, колегата му Мастранджело завърши с 10. Иван Колев не игра защото изкълчи глезен в края на работната седмица.

Шампионът Пиаченца се справи с Карило Лорето с 3:0 гейма (25:21, 25:17, 27:25). В бялата зала Христо Златанов се отчете с 14 точки, а Леонел Маршал завърши със 17 точки.

Мирослав Градинаров дебютира в Серия А1 с 4 точки и три гейма като титуляр за Аран Абруцо Пинето. Тимът му обаче падна от Лубе Банка Мачерата с 0:3 гейма (22:25, 20:25, 21:25) пред 1700 зрители.

В другите срещи Латина – Таранто 0:3 гейма и Тревизо - Перуджа 3:0 гейма. Така след края на втория кръг от Серия А1 лидер е Пиаченца с две победи и един загубен гейм, следват също с по два успеха Сислей Тревизо и ЛубеБанка Мачерата. Пранди с Модена е четвърти, след него е Симеонов с Валентия, Кунео с Владо Николов е седми, Тренто – девети.