Помощник треньорът на националния ни отбор по волейбол /мъже/ Владислав Тодоров – Сарата изведе своя тим АЕК (Ларнака) до финали за титлата и Купата на Кипър. Отборът, в който играят 4 родни волейболистки - Моника Радкова, Диана Филипова, Мария Йосифова и Петя Занова се класира за финал за трофия, след като отстрани Аполона с 3:0 победи - в последния мач снощи се наложи с чистото 3:0 гейма. Носителят на Купата ще се определи в края на март.

В първенството „българският” тим също регистрира победа след победа. В редовния сезон АЕК няма загуба - 14 победи и едва 3 загубени гейма. След плейофите заема лидерското място. На финалите съперник ще им бъде АЕЛ с Мая Добрева. Шампионът ще бъде определен след 4 победи, но от предварителната серия отборът на Сарата АЕК води с 2:0 победи, които се зачитат. Следващите мачове са на 20 и 23 февруари.

Във всеки мач волейболистките на АЕК (Ларнака) играят с лентичките „Не сте сами” от кампанията в подкрепа на българските медицински сестри в Либия.