Нова четвърта загуба в Русия претърпя националното ни либеро Теодор Салпаров с екипа на Динамо Москва. Този път обаче тя дойде в българското дерби в Суперлигата.

В срещата от шестия кръг на шампионата московчани бяха надиграни от Локомотив Изумруд Екатерининбург на Тодор Алексиев и Христо Цветанов с 3:1 гейма (25:22, 25:23, 22:25, 25:23).

През първите две части гостите имаха предимство в резултата и поведоха с 2:0 гейма. Салпаров и компания успяха да дръпнат в третия и я запазиха до края. В четвъртата московчани натрупаха 7 точки аванс (10:3 след блок-аут на Алексиев), но след серия от грешки се стигна до равенството 16:16. Последва игра точка за точка, в която по-успешни бяха Локомотив. След последното равенство 23:23, Сивожелез направи две греши атаки, с което Алексиев и Цветанов взеха мача с 3:1 гейма, с което записаха трети успех и са на седмо място в класирането на точка пред Динамо Москва..

Салпаров завърши срещата 79% посрещане. Отлично се представи националният посрещач Тодор Алексиев, който реализира 22 точки (55%посрещане, 50%атака, 7 блокади). Центърът на България Христо Цветанов се отчете с 9 точки (64%атака, 2 блокади).През сезон 2007/2008, когато Локомотив за последно бе в елита на два пъти бе надигран от Динамо с по 3:0 гейма.

Лидер в Русия остава съперникът на българския ЦСКА в Шампионската лига Зенит от Казан със шест победи от шест мача.