Националът Розалин Пенчев и неговият Персонал Боливар се класираха за финала в аржентинското волейболно първенство. Шампионите победиха Суидад Волей (Буенос Айрес) с 3:2 (25:21, 18:25, 20:25, 27:25, 15:11) гейма като гости в четвъртия полуфинален плейоф. Така Персонал спечели серията с 3-1 победи.

Розалин Пенчев, който е юноша на пловдивския Виктория Волей, стана трети по резултатност волейболист за своя тим. 23-годишният посрещач завърши с 14 точки (2 блокади, 39% ефективност в атака). С по-добър актив от него приключиха диагоналът Тео Лопес (22 точки) и Пабло Крер (15 т.).

Така "орлите" ще се изправят срещу UPCN Сан Хуан Волей за четвърти пореден път, за да определят шампиона на Аржентина за сезон 2017/2018. Първият мач е на 29 март, като домакин е отборът на Персонал.

"Подвиг в мирно време.Десетки пъти късметът не бе на наша страна, но ако не се предаваш, съдбата рано или късно ти се усмихва!!! ФИНАЛ!!", написа Розалин Пенчев в личния си профил във Фейсбук след победата в полуфиналната серия.