Тръгналият за големия волейбол от школата на пловдивския Виктория Волей Чоно Пенчев изигра страхотен мач от 2-ия кръг на гръцката волейболна лига.

22-годишният разпределител бе титуляр за своя тим Ираклис при победата с 3:1 (33:31, 25:22, 23:25, 25:23) гейма над Фойникас Сирос. Чоно Пенчев игра през целия двубой и завърши с невероятните за разпределител 9 точки (3 аса от сервис, 2 от атака и 4 блока).

Това бе втора поредна победа за тима от Солун в първенството, с която Ираклис зае второ място във временното класиране с 6 точки и 6:2 геймова разлика, докато лидер е градският съперник ПАОК с 6 точки и 6:1 геймова разлика.

Интересното е, че Ираклис и Чоно Пенчев победиха Фойникас Сирос за втори пореден път с 3:1 през настоящия сезон. Преди две седмици тимът от Солун елиминира съперника си в турнира за Купата на лигата и по този начин се класира за "Файнъл Фор" в надпреварата.