Воденият от старши треньора Радостин Стойчев отбор на Итас Диатек (Тренто) постигна победа в шестия кръг на италианското първенство по волейбол за мъже.

Тренто победи като гост Андреоли (Латина) с 3:0 (25:14, 25:22, 25:22) гейма след 76 минути.

Отборът на Андреоли е воден от друг бивш селекционер на България Силвано Пранди.

Матей Казийски записа 10 точки за победителите. Другият българин в Тренто Николай Учиков не се появи в игра. Топреализатор на мача стана титулярният диагонал на тима на Стойчев - Ян Щокър с 18 точки.

Така световните клубни шампиони излязоха на второ място във временното класиране с 12 точки от 4 победи и 1 загуба (и мач по-малко). Лидер е Мачерата с 15 точки след пет поредни победи.