Азербайджанският клуб Рабита (Баку) се класира за финала на Световното клубно първенство по волейбол за жени, след като се наложи с 3:0 гейма (18, 20, 16) над турския Фенербахче. С българката Добрияна Рабаджиева в състава си Рабита ще се бори да защити титлата си от миналата година, където техен съперник ще бъде Солис Нестле (Бразилия).

Бразилките се наложиха също с 3:0 гейма (15, 13, 15) над Ланхерас де Катано (Пуерто Рико).

Рабаджиева започна като титуляр за отбора на Рабита и завърши мача с 10 точки. Иначе Маделин Монтаньо беше най-резултатна за победителките с 22 точки.

Старши треньор на победителките и италианецът Марчело Абонданца, който води и българската национална селекция. Рабита тръгна много силно във всеки един от геймовете и не остави никакъв шанс за съперничките си от Фенербахче. Единствено имаше интрига във втората част, когато туркините съкратиха на два пъти разликата до 2 точки- при 16:14 и при 20:18.