Най-българският тим в Италия – Тренто записа първа победа, макар в контрола. Воденият от Радостин Стойчев отбор, с Владимир Николов и Смилен Мляков като титуляри, надделя над Вал ди Нон Анауне с 3:0 гейма (25:16, 25:21, 25:22) в първа проверка от подготовката за новия сезон в Серия А1. Съперникът не е от класата на Тренто, защото е част от Серия Б1, като само 77 минути бяха необходими за този успех.

Пред 1000 зрители Владо Николов и Смилен Мляков започнаха в стартовата шестица и реализираха съответно 9 и 8 точки. За Тренто най-резултатен бе Доре Дела Лунга с 14. В третия гейма Стойчев за малко смени постовете на българите.

Предстои още една проверка в Кле, след което Тренто се връща в своята зала.

Междувременно, настоящият шампион на Италия Сислей Тревизо загуби като домакин от японския Тобако с 0:3 гейма (21:25, 11:25, 22:25) в проверка.