Евгени Иванов и Николай Иванов са първите български волейболисти спечелили гейм този сезон в Шампионската лига. Двамата взеха два гейма само от сблъсъка си с бившия шампион на Стария континент Сислей Тревизо от втория кръг на надпреварата.

Техния Ястрежебский Вийгел падна като домакин в Полша от италианците с 2:3 гейма (21:25, 17:25, 25:23, 25:19, 8:15). В зала „Ястор” пред 3000 зрители след 105 минути волейбол Пушката се отчете с 8 точки и не на полето през целите пет гейма без да бъде заменен, разпределителят Николай Иванов завърши с една, а най-резултатен бе Роберт Прийгел с 18. За Сислей Тревизо Роберт Хорстик реализира 22, Алесандро Фей – 16 и Алберто Чизола 12 точки. Интересното е, че титулярният разпределител и капитан на Сислей Самуеле Папи се появи чак в четвъртия гейм и вдига в тайбрека.

Боян Йорданов и Красимир Гайдарски отнесоха нова загуба с 0:3 гейма в Шампионската лига. Като домакини пред 400 зрители в залата техния Олимпиакос бе победен от руския Динамо-Транск Казан след 25:18, 25:19, 25:23 точки. Йорданов реализира 18 точки, а Гайдарски 5 за гръцкия състав след 74 минути игра. За руснаците капитанът Сергей Тетюхин завърши с 12, а американците Лой Бол и Клейтън Стенли добавиха съответно 5 и 8 точки.