Първа победа в най-елитното волейболно клубно първенство постигна капитанът на националния ни отбор Пламен Константинов тази вечер. Като домакин с тима си Ираклис Гибона би Йеострой Будейовице с честото 3:0 гейма (25:20, 25:23, 25:21). Гърците бяха затруднени, но стигнаха до успеха срещу чехите след 84 минути игра в Солун. Ираклис взе първата си победа от началото на този сезон на Шампионската лига след две поражения с по 0:3.

Преди двубоя Константинов и компания бяха на последното четвърто място в група А, но сега се изкачват на третото. Лидер в този поток е френският Кан. Бившият тим на Данаил Милушев взе трета победа срещу италианския Куньо. Следващата среща и последна за годината на Гибона и Ираклис за 2007 година в турнира на най-добрите в Европа е на 19-и декември, когато гърците гостуват на чехите.

В група Ц Боян Йорданов и Красимир Гайдарски утре с тима си Олимпиакос играят като гости на Уникаха Алмерия в Испания. Тимът на двамата ни национали е на четвъртото място също до момента с две загуби с по 0:3 гейма.

В група Д Копра Пиаченца запази първото си място след трети успех. Отборът на българите с италиански паспорти Христо Златанов и Венци Симеонов бе като гост Аркашспор в Измер с 3:0 гейма (25:19, 25:21, 25:22).

В група Е утре Евгени Иванов и Николай Иванов гостуват с тима си Ястрежебский Вийгел на Пиет Зоомерс в Апелдорн (Холандия). Полският отбор е с две загуби на трето място в потока.

При дамите в Шампионската лига помощник треньорът на националките Нели Маринова-Нешич с тима си Деспар Перуджа бе затруднен от испанския Група 2002 Мурсия. Италианките се наложиха да обръщат резултата, но след драматичен тайбрек загубиха с 2:3 (18:25, 20:25, 27:25, 25:20, 16:18) като домакин, а това бяха първи загубени геймове и първа загуба за тях в група Д. В тайбрека Перуджа водеше с 14:12, но след три мачбола бе догонена за 14:14, 15:15, 16:16, като от четвърти опит испанките взеха мача след 18:16 за 113 минути игра.

Сръбският с бившата разпределителка на ЦСКА Диана Ненова претърпя трета поредна загуба, след като гост на Екзашибаши Истанбул бе надигран с 3:0 гейма (25:18, 25:17, 25:9), като Ненова завърши с 9 точки.

Ева Янева и Страшимира Филипова гостуват с Кан утре в Полша на Фарвутил Пила. Тимът от фестивалния град е втори в поток А с една победа и една загуба.