Евгени Иванов – Пушката е на победа от златен дубъл в Полша. Националът ни със своя СКРА (Белхатов) взе втора победа срещу Ястрежебский (Вийгел) на Николай Иванов и поведе във финалната серия в Екстраклас лигата с 2 - 1 победи, а днес следобед е четвъртата среща.

При успех 210-сантиметровият българин ще направи първия си златен дубъл в Полша, след като спечели Купата на страната.

Снощи като гости във Вийгел СКРА се наложи с 3:1 гейма (25:23, 25:19, 24:26, 25:23). Евгени Иванов и Николай Иванов бяха титуляри за тимовете си. Пьотр Грушка бе избран за най-полезен играч в мача.

Феновете в Полша са раздвоени в прогнозите си – 26% очакват успех на домакините с 3:1 гейма, а 20 % са гласували за победа на СКРА и спечелване на титлата.

Междувременно се заговори, че СКРА може до предложи нов договор на канадеца Даниел Люис. Съставът на Даниел Кастелани обаче може да напусне Мариуш Влазли. Към полският национал има интерес от руски тимове, но СКРА не го пуска за по-малко от един милион евро.