Нова категорична победа записа тима на българския селекционер Силвано Пранди Модена в Серия А1. Заедно с помощника си Камило Плачи снощи Професора изведе клуба си до второ място във временното класиране, след като стигна срещу Лорето до 3:0 гейма (25:21, 25:20, 25:21) пред 2800 зрители. За най-полезен на полето бе Лорето определен резервата на Модена Луис Аугусто Майорка Диас, който се появи във втория гейм и остана в третия, като постигна 9 точки, а съотборникът му Анхел Денис завърши с 17. за Лорето на Лука Морети Андрий Диачков постигна 10 точки.

Поражение обаче записа капитанът на България Владимир Николов с Кунео. Като гости те претърпяха втора загуба от началото на сезона, като паднаха от Монца с 2:3 гейма (22:25, 25:18, 22725, 33731, 13:15). Съставът на Мауро Беруто бе по-добър и изненада Кунео, като за успеха Мауро Гавото реализира 28 точки. Николов този път не бе най-резултатен за тима си, като завърши с 21 точки, а Уисман постигна 25.

Второто бълагрско дерби в този четвърти кръг на италианското първенство не се състоя, защото Йога Форли излезе без Иван Колев срещу Пинето на Мирослав Градинаров и победи с 3:0 гейма (25:23, 25:20, 25:20). Националът и балкански шампион по плажен волейбол Градинаров остана резерва и влезе за кратко през втората и третата част, като направи 2 точки.

Отново без Венци Симеонов Вибо Валентиа взе успех, този път над Латина с 371 гейма (25:21, 25:19, 21:25, 25:22).

Лидер в Серия А1 продължава да бъде Сислей Тревизо, следва Модена на Силвано Пранди и Тренто на Радостин Стойчев.