Ева Янева и Страшимира Филипова с тима си Кан остават на второ място в група А на Шампионската лига по волейбол. Френският тим записа втори успех снощи над полския Формулати Пила с 3:0 гейма (23:13, 25:18, 25:16). Това бе реванш за Кан, след като миналата седмица те загубиха като гост с 2:3 гейма. Янева се отчете с 10 точки – 1 ас, 1 блокада и 62 % посрещане пред 2200 зрители, а Филипова завърши с 8 точки – 2 аса и 2 блокади за 66 минути игра.

Бившата разпределителка на ЦСКА Диана Ненова бе титуляр за своя Постар Белград при четвъртата поредна загубата в елитния евротурнир. Дида записа 1 точка при поражението от Екзашибаши с 0:3 гейма (19:25, 9:25, 11:25).

Помощник треньорът на националния ни отбор Нели Маринова – Нешич с новия си тим Перуджа гостуват утре на испанския Група Мурсия.

При мъжете и петимата български представители играят довечера в Шампионската лига. След като миналия кръг волейболистите ни взеха първи победи, сега в последните си евромачове за 2007-ма година, капитанът на националния ни отбор Пламен Константинов с екипа на Ираклис гостува в Чехия на Будейовице, Евгени Иванов заедно с Николай Иванов за Ястрежебский Вийгел приемат Пиет Зоомерс Апелдорн, Олимпиакос на Боян Йорданов и Красимир Гайдарски домакинства на Уникаха Алмерия.

Двамата българи италиански паспорти Христо Златанов и Венци Симеонов в тима на Копра Пиаченца ще срещнат Аркашспор Измир.