Веро Волей (Монца) с национала Светослав Гоцев в състава си загуби с 1:3 (18:25, 25:23, 17:25, 21:25) като гост срещу Лубе Банка в среща от 22-ия кръг на италианското волейболно първенство.

Центърът Гоцев завърши с 14 точки и беше най-резултатен за Монца. Отборът се намира на 10-о място в шампионата с актив от 18 точки.

В друга среща от кръга нападателят Тодор Скримов реализира 15 точки при загубата на Топ Волей (Латина) с 2:3 (25:19, 23:25, 20:25, 25:17, 10:15) като гост срещу Копра (Пиаченца).

Българският национал стана трети по резултатност за Латина. Тимът заема шеста позиция с 35 точки.

В състава от Пиаченца българинът с италиански паспорт Христо Златанов реализира 24 точки и има основна заслуга за успеха на "вълците", които се намират на 9-о място с 21 точки.

В 23-ия кръг в шампионата на Франция националът Валентин Братоев беше най-резултатен с 25 точки за трудната победа на Аячо с 3:2 (25:22, 16:25, 25:14, 23:25, 15:13) у дома срещу Монпелие.

Отборът от остров Корсика е на пето място в класирането с 40 точки.

На полуфиналите в шампионата на Полша съставът на Асеко Ресовия (Жешув) победи у дома Ястърженбски Венгел с 3:1 (25:16, 22:25, 25:20, 25:21). Българският национал Николай Пенчев реализира 7 точки за домакините, а Асеко Ресовия води с 1:0 победи в серията до три успеха в максимум пет срещи.

Воденият от селекционера на българския национален отбор Пламен Константинов руски тим Губерния (Нижни Новгород) загуби с 0:3 (19:25, 19:25, 17:25) у дома от Динамо (Москва) в първи двубой от четвъртфиналите в руския шампионат.

Българският национал Виктор Йосифов завърши с 5 точки за Губерния. Играе се до две победи от три двубоя.

Газпром (Сургут) с националите Тодор Алексиев и Теодор Тодоров в състава си победи у дома с 3:0 (25:17, 29:27, 25:18) срещу Локомотив (Новосибирск).
Центърът Тодоров отбеляза 5 точки, докато нападателят Алексиев реализира само 1 точка. Газпром води с 1:0 победи в четвъртфиналната серия. /БТА