Нели Маринова-Нешич и Илиана Петкова с тима си Вини Монтесчиаво Йези (на снимката) победиха като гости в Истанбул ВакъфБанк Гюнеш с 3:1 гейма (25:13, 25:18, 7:25, 25:13) в мач от 1/8-финалите на Шампионската лига при дамите.

Нели Маринова бе титулярка и завърши с 2 аса, а Илиана Петкова – Бебето остана резерва.

В ¼-финал за Купата на Европейската волейболна конфедерация националният ни разпределител Андрей Жеков с Нефтяник УФА записа поредно поражение след тайбрек.

Като домакини руснаците бяха победени от турския Халкбанк Анкара с 3:2 гейма (25:15, 25:27, 20:25, 29:27, 15:12). Другият български национал в УФА Тодор Алексиев не игра, тъй като няма право, след като бе част от състава на Левски Сиконко в Шампионската лига.

Обновеният официален сайт на Нефтяник написа „тайбрекът е ахилесовата пета на отбора ни”. Това бе 5-ти мач, в който тимът губи в 5-ти гейм. Поражението бе първо за тима в турнира за Купата на Европейската конфедерация, реваншът е на 14-ти февруари в Анкара.