Пламен Константинов записа втора поредна победа в българското дерби от волейболното първенство на Гърция.

Във втори мач от плейофите неговият Ираклис победи Олимпиакос на Боян Йорданов и Красимир Гайдарски като гост с 3:1 гейма (24:26, 25:21, 25:18, 25:15) и по този начин дръпна с 2:0 успеха. В първия мач между двата тима Ираклис постигна победа с 3:0.

В серията се играе до 3 успеха, а третият мач, който може да се окаже последен, ще се играе в събота.

Капитанът на националния ни отбор се отличи с 13 точки за успеха на своя тим, като записа 71% атака и 55% посрещане.

Боян Йорданов бе най-резултатен за Олимпиакос – 18 точки (48% атака). Краси Гайдарски добави 7 точки (63% атака).

В битка за 5-тото място в крайното класиране пък Патра на Андрей Жеков победи Милон с 3:1 гейма (16:25, 25:22, 25:13, 25:20). Така резултатът в серията е 2:0 и Патра е само на един успех от почетното пето място.

Разпределителят на националния отбор отбеляза 7 точки (2 аса, 100% атака) за победата.

Третата среща между двата тима също ще се играе в събота.