Две победи и една загуба претърпяха българските национали във волейболното първенство на Гърция.

В първия кръг след подновяването на шампионата след Световната купа, капитанът на представителния ни тим Пламен Константинов с екипа на Ираклис би с 3:0 гейма (25:16, 22,16) като гост Етникос. Гибона се отчете с 10 точки (1 ас, 57% посрещане и 44 % атака) за 72 минути игра като титуляр.

Боян Йорданов в тандем с Красимир Гайдарски взеха победата от АЕК с 3:1 гейма (23:25, 25:21, 25:22, 25:15) също като гости.

Националният ни разпределител завърши с 4 точки при загубата от Ламия като домакин с 1:3 гейма (25:27, 21:25, 25:23, 14:25) за 101 минути.

Във временното класиране лидер е Панатинайкос без допусната загуба в десетте кръга до момента. Втори е Ираклис с актив от 9 победи и 1 загуба, Олимпиакос е на третото място с 8 успеха и 2 поражения. Патра заема седмото място с отрицателен баланс – 4 победи и 5 загуби.