Копра Елиор (Пиаченца) допусна домакинска загуба с 0:3 (23:25, 18:25, 17:25) от аутсайдера Равена в деветия кръг от италианското волейболно първенство Серия А1. Капитанът на българския национален отбор Владимир Николов и капитанът на "вълците" Христо Златанов бяха най-резултатни за Копра Елиор. Николов се отличи с 16 точки, докато Златанов записа 10 точки в актива си. Като титуляр за Пиаченца игра българският разпределител Андрей Жеков, а младият Николай Пенчев влезе в игра само в третия гейм.

В друга среща от кръга воденият от старши треньора Радостин Стойчев отбор на Итас Диатек (Тренто) се наложи като гост над Рома Волей с 3:1 (25:13, 25:23, 22:25, 25:17). Матей Казийски бе титуляр за шампионите в три от геймовете и завърши с 14 точки. Неговият съотборник Цветан Соколов се появи на полето като резерва в първия и третия гейм, а в четвъртия бе в основния състав, като отбеляза 6 точки.

Каза (Модена) с Виктор Йосифов в състава си постигна петгеймова победа като гост на Сислей (Белуно) с 3:2 (23:25, 25:22, 15:25, 25:20, 15:13). Лекуващият контузия български център игра само в първите две части на двубоя и записа 1 точка.

Андреоли (Латина) без Йордан Гълъбинов в състава си победи с 3:0 (25:21, 25:22, 25:14) гостуващия Тоно Калипо (Вибо Валентия), където играе Николай Николов. Старши треньорът на домакините Силвано Пранди отново не пусна Гълъбинов в игра, а Николов се появи на полето като резерва в третия гейм, без да запише точков актив.

Венцеслав Симеонов и Фидия (Падуа) загубиха у дома от втория в класирането Бре Банка Ланути (Кунео) с драматичното 2:3 (25:19, 23:25, 25:18, 24:26, 9:15). Българският диагонал на домакините стана топреализатор на мача с 24 точки.

Във временното класиране продължава да води шампионът Тренто с актив от 24 точки, пред Кунео с 22 и Лубе Банка (Мачерата) с 21 точки.