Пети мач ще определи шампиона на Русия по волейбол, след като Динамо (Москва) изпусна тази вечер да направи златен дубъл.

Като гости Матей Казийски, Теодор Салпаров и компания загубиха след обрат драматично от Динамо-Транс (Казан) с 2:3 гейма (26:24, 25:21, 19:25, 17:25, 16:18).

Резултатът във финалната серия бе изравнен на 2:2 победи и петата среща на 13-ти май в Москва ще определи носителите на титлата и златните медали.

Българските национали по традиция започнаха като титуляри срещата, която се игра пред 7000 зрители в залата на баскетболния Уникс в Казан. Матей Казийски бе най-добър в мача за московчани, като реализира 26 точки (1 ас, 3 блокади, 22 атаки).

След като поведоха с 2:0 гейма - 26:24 и 25:21 - с добра игра на националите ни, Динамо (Москва) допусна да бъде надигран категорично на 19 и 17 точки, с което се стигна до тайбрек.

В решителния пети гейм играта бе равностойна, като домакините поведоха с 13:11 точки, но чрез Казийски се стигна до равенство 13:13 точки, казанци отново взеха точка аванс, Матей отбеляза за 14:14 и застана на сервис линията, Кулешов направи блокада, но столичани изпуснаха първия си мачбол след добра игра на Егорчев. Така след игра на котка и мишка се стигна до ново равенство 16:16, но Егорчев и Косарев подпечатаха победата с 18:16 на Динамо-Транс (Казан) и 3:2 гейма и изравниха в серията за 2:2 успеха.