Най-голямата изненада от началото на волейболния сезон в Гърция поднесе националният ни разпределител Андрей Жеков заедно със съотборниците си в тима на Патра.
Тимът, който бе на шесто място с отрицателен актив от 5 победи и 6 загуби нанесе първа загуба на лидера Панатинайкос в среща от 13-ия кръг на шампионата.
Патра би непобедения в 12 мача Панатинайкос с 3:2 гейма (25:23, 16:25, 25:18, 20:25, 16:14) като домакин за 118 минути игра.
В тайбрека първи до мач-бол стигнаха гостите с 14:12, но не успяха за затворят мача. Последваха точки за Патра – успешна атака на Мариос Гюрдас, блокада на Андрей Жеков, с което резултатът бе изравнен за 14:14. За обрата допринесоха отново Апостол Арменакис с атака и блокада на Гюрдас.
„Това е голяма победа за Патра!” - възкликнаха гръцките коментатори.
Жеков завърши двубоя с 6 точки (2 аса, 2 блокади), а най-резултатен за успеха бе съотборникът му Апостол Арменакис с 22 точки. За Панатинайкос Либерман Агамез реализира 28 точки (5 аса), но те се оказаха недостатъчни дори в драматичния тайбрек.
Така 13-ия кръг на волейболното първенство в Гърция се оказа наистина фатален за Панатинайкос, тъй като до момента преследвачът му Ираклис на Пламен Константинов имаше само едно поражение – именно от него.

Носителите на Суперкупата на Гърция – Ираклис с националния ни капитан свършиха работата си и взеха 12-та победа. Като гости на Панелиниос, Гибона и компания се наложиха с 3:1 гейма (25:18, 25:15, 23:25, 25:20) за 74 минути. Пламен Константинов с лекота направи 14 точки и стана най-резултатният играч в мача.

И третият отбор с българско участие в Гърция записа победа в първия кръг след подновяването на шампионата. Боян Йорданов и Красимир Гайдарски с екипа на Олимпиакос взеха чиста победа над последния в класирането Милон с 3:0 (25:18, 25:21, 25:20). Боян се отчете с 26 точки (2 аса) и едва ли не сам спечели цял гейм, а КрасиГайдарски въобще не влезе в игра.