Шеста чиста победа за сезона записа европейският и световен клубен шампион Тренто в Италия. Тимът на Радостин Стойчев е лидер в Серия А1 с актив от 10 успеха и само едно поражение, след като снощи би Йога Форли като гост с 3:0 гейма (25:18, 25:22, 25:16). Матей Казийски по традиция бе най-резултатен, като този път постигна 21 (1 ас, 50%перфектно посрещане, 57%атака и 3 блокади). Цветан Соколов започна като титуляр, но се контузи при 19:13 и бе сменен още в първия гейм, като преди това бе записал 1 точка. Този мач не бе бг-дебри защото Иван Колев вече не е част от Йога, а бе преотстъпен на състава от Серия А2 Басано. „Най-лошото нещо, което можеше да се случи преди старта на Шампионската лига бе инцидентът с Цветан Соколов и за съжаление се случи в първия гейм. Ще му трябва време да се възстанови”, бе коментарът на Радостин Стойчев след срещата.

Български сблъсък обаче имаше в този 12 кръг на Ботуша. Кунео на Владимир Николов набързо се разправи с Пинето, побеждавайки с 3:0 гейма (25:13, 25:11, 25:15). Капитанът на България пак бе над всички, стана най-полезен играч след 14 точки в актива си. За Пинето Мирослав Градинаров започна в стартовите шест, но бе сменен още в началото без да се разпише.

Христо Златанов се отчете с 22 точки при поражението на Пиаченца от бившия европейски клубен шампион Сислей Тревизо с 1:3 (20:25, 17:25, 25:22, 17:25).

Този кръг мина без Вибо Валентиа на Венци Симеонов, защото почиват.