Разпределителят на България Андрей Жеков и диагоналът Боян Йорданов постигнаха 12 победа във волейболна Гърция. Тимът им Патра би АЕК Атина като гост с 3:1 гейма (25:18, 21:25, 24:26, 25:18), с което направи актива си 35 точки. По толкова имат вторият Олимпиакос и четвъртият Ираклис, като в Топ 4 съставите имат по 12 победи и 3 загуби. Боян Йорданов реализира 17 точки. Андрей Жеков пък завърши с 5 точки.

В края на месеца Патра среща Ираклис в изцяло гръцки четвъртфинал във втория по сила евротурнир за Купата на Европейското волейболна конфедерация.

В дербито Олимпиакос – Панатинайкос детелините биха с 3:1 гейма (18:25, 25:20, 25:20, 25:21) и се затвърдиха на лидерското място в южната ни съседка с 38 точки.